Jak wybrać swój idealny kominek?

„Przed wykonaniem pomiarów niezbędnych do zamówienia / kupienia wolno stojącego urządzenia grzewczego należy ustalić gdzie będzie poziom wykończonej podłogi jeśli jej jeszcze nie ma. Następnie od poziomu tejże podłogi należy zmierzyć jaka jest odległość do osi otworu doprowadzającego powietrze (średnica tego otworu będzie zależała od modelu wybranego urządzenia), następnie czynność należy powtórzyć mierząc od podłogi do środka otworu wyprowadzenia dymu oraz średnicę tego otworu. Konieczne jest też zmierzenie odległości od podłogi do sufitu i wskazanie czy sufit jest poziomo czy ma jakieś nachylenie. Bardzo pomocne jest też wskazanie z jakiego materiału zbudowana jest ściana na której będzie zamontowane urządzenie. Kolejną istotną kwestią jest określenie jaki jest komin (murowany, systemowy czy może stalowy). Ponad wszystko należy być pewnym, że otwór doprowadzający powietrze jest w tej samej osi co otwór odprowadzający dym.”

Obejrzyj, aby dobrać idealny kominek

3 Videos

Aktualności

Kominek koza – zalety i rodzaje pieców

Marzenia o naturalnym cieple w domu spełniają się, dzięki bardzo popularnemu kominkowi koza. Modele nowoczesne w porównaniu ze starszymi odpowiednikami nie wymagają ogromnej przestrzeni oraz nakładów pracy, związanych z ich montażem.

Czytaj więcej >>>

Koza czy kominek?

Niebanalny nastrój, odgłos palącego się drewna, miłe ciepło bijące z paleniska to niewątpliwe zalety kominka w naszym domu, zwłaszcza gdy jesienne słoty lub zimowe zawieje za oknem nie napawają optymizmem.

Czytaj więcej >>>

Palenisko otwarte czy zamknięte – co wybrać?

Na palenisko otwarte i zamknięte działają te same prawa fizyki. Nie oznacza to jednak, że można im przypisać te same właściwości fizyczne. Oba sposoby palenia różnią się zarówno pod względem wizji ognia, wykorzystania materiałów do wykonania paleniska, sposobu…

Czytaj więcej >>>

To jest nagłówek

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

To jest nagłówek

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

To jest nagłówek

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor