Historia firmy WorldFlame

Worldflame sp. z o.o. to firma w 100 % polska, założona w 2014 roku będąca kontynuacją firmy Austroflamm Polska, która od 2000 roku jest cenionym dystrybutorem marki Austroflamm w Polsce i na Wschodzie.
Dziś rozbudowana struktura nowej firmy WorldFlame, bazując na 15 letnim doświadczeniu firmy córki Austroflamm Polska, jest największym producentem i importerem kominków i pieców wolnostojących w Polsce. W swoim portfolio poza urządzeniami austriackiego producenta – firmy Austroflamm oraz hiszpańskiego, oferującego 2 znane marki: Rocal i LL-Calor, oferujemy wkłady kominkowe, piece wolnostojące (tzw. Kozy), kasety kominkowe oraz systemy kominowe francuskiej firmy Poujoulat.

 • 1999 Powstaje firma FHU FERDO Dariusz Jaduszyński – budujemy pierwsze kominki na wkładach marek Godin i Chemine Philip.
 • 2000Poszerzamy ofertę o produkty Spartherm.
 • 2002 Pierwsze realizacje na terenie Niemiec.
 • 2005 Rozpoczęcie współpracy z marką Austroflamm Gmbh jako wyłączny dystrybutor produktów na rynku Polskim – w tym roku pojawia się seria wkładów scal i exklusiv, a także systemu akumulacyjnego HMS.
 • 2006 Budowa trwałej i silnej sieci sprzedaży produktów w oparciu o partnerskie sklepy w całej Polsce.
 • 2007 Austroflamm jako pierwszy producent na świecie wprowadza biały kolor wykładziny ceramicznej – keramott – wyznaczając trendy na rynku. Udział w targach ISH Frankfurt.
 • 2008 Do oferty pieców wolnostojących trafia Lounge – niepowtarzalny i nowoczesny styl pieca wolnostojącego. Wszystkie wkłady kominkowe Austroflamm są przystosowane do domów z rekuperacją.
 • 2009 Wprowadzenie do oferty ringów akumulacyjnych HMS i nasad HMS BOX, a także zastąpienie tradycyjnej ramy drzwiowej ramami szyb klejonych z czarnym nadrukiem. Wprowadzenie do oferty wkładów z płaszczem wodnym.Udział w targach ISH Frankfurt.
 • 2010 Wprowadzenie przełomowego systemu budowania kominków akumulacyjnych Lilatec system. Rozpoczęcie obsługi rynku litewskiego i stworzenie na nim sieci dystrybucji produktów a także szkoleń. Udział w targach Fuoco Werona.
 • 2011 Rozpoczęcie dystrybucji produktów Austroflamm na rynkach białoruskim i ukraińskim. Wprowadzenie przez Austroflamm systemu akumulacyjnego Xtra do pieców wolnostojących. Udział w targach ISH Frankfurt.
 • 2012 Powstanie spółki Worldflame sp. z o.o. i podjęcie współpracy z Hiszpańskim producentem nowoczesnych pieców kominkowych, wkładów i grilli marką Rocal, a także firmą LLCalor. Równoczesna dystrybucja tych urządzeń na rynkach polskim, ukraińskim i białoruskim.
 • 2012 Jednocześnie Austroflamm wprowadza bardzo nowoczesne piece pelletowe do oferty. Otwarcie nowej siedziby firmy w miejscowości Serby Stare. Udział w targach w Weronie, Kijowie i Lwowie.
 • 2013 Wprowadzenie do oferty Rocal serii pieców wiszących przystosowanych do nowoczesnych domów i apartamentów. Marka Austroflamm zmienia technikę sterowania procesem spalania w swoich produktach dzięki czemu są to najbardziej precyzyjnie działające urządzenia na rynku kominkowym. Austroflamm poszerza także ofertę kominkowych materiałów budowlanych i systemów akumulacyjnych. Powstaje także pierwszy program do projektowania zabudów hypocaustycznych wykorzystujących wkłady kominkowe Austroflamm. Udział w targach ISH.
 • 2014 Prowadzenie szkoleń hypocaustycznych w Polsce potwierdzanych certyfikatem. Program do tworzenia hypocausty jest w języku polskim. Austroflamm wprowadza nowe rozwiązania w konstrukcji wkładów narożnych. Zarówno Austroflamm jak i Rocal znacząco poszerzaja ofertę pieców wolnostojących. Z danych z Europy zachodniej wynika, że sprzedaż pieców wolnostojących na ich rynkach wynosi 85% a kominków 15%.
 • 2014 Rozpoczynamy bezpośrednią obsługę klienta detalicznego. Udział w targach w Weronie.
 • 2015 Rozpoczynamy od targów ISH Frankfurt. Austroflamm pokazuje zupełnie nowe wkłady kominkowe o małej emisji grzewczej -do 6 KW – dostosowane do aktualnych potrzeb rynku, uzupełnia ofertę materiałów budowlanych i pieców wolnostojących dających możliwość dowolnej konfiguracji ich wyglądu i zastosowania.
 • 2015 Rocal wprowadza pierwszy na rynku piec Hebar łączący piekarnik, grill i tradycyjny piec grzewczy. LLCalor wprowadza serię trójstronnych pieców LL15C.

Nagrody i wyróżnienia

obie nagrody razem

2009- PŁOMIEŃ ROKU ZA TOWER XTRA

Założyciel

Właścicielem firmy jest Dariusz Jaduszyński związany z branżą kominkową od ponad 15 lat, ogromny autorytet, od 10 lat prowadzi szkolenia z zakresu budowy kominków, systemów akumulacji energii grzewczej, systemów technik wodnych. Od 2013 roku jedyny i wyłączny certyfikowany trener systemów hypocaustycznych w Polsce, Ukrainie, Białorusi i na Litwie. Jako dotąd jako jedyny w Polsce uzyskał prawo do nadawania certyfikatów uprawniających do projektowania i wykonywania rozwiązań hypocaustycznych.

Nasze marki

Główną cechą rozpoznawalną firmy jest szeroka oferta, wysokiej jakości produktów i niepowtarzalny design, a także różnorodność oferowanych urządzeń oraz profesjonalna obsługa. Obsługujemy zarówno firmy kominkowe, jak i klientów indywidualnych.

Firma posiada sieć dilerów w całej Polsce, a także na Ukrainie, Białorusi oraz Litwie.
Aby zapewnić kompleksową obsługę klienta indywidualnego oferujemy, doradztwo, projektowanie, montaż oraz serwis naszych urządzeń.

Rocal logoRocal – uznana w świecie firma z ponad 30 letnim doświadczeniem. Od 4 lat firma przeżywa prawdziwy renesans, jest to związane z wprowadzeniem nowoczesnych form wzorniczych. Za design nowych produktów odpowiada znany w Europie projektant Joan Gaspar, laureat wielu nagród branżowych, projektuje dla wielu znanych firm takich jak: Roca, Rocal, Sellex, Daisalux Marset Iluminacion i wielu innych.

LL Calor logoLLCalor – W LLCalor stworzono nową linię i nowy styl kominków, pieców wolnostojących, aby każdy mógł cieszyć się pięknem ognia przy stosunkowo niewysokim zaangażowaniu kapitału.

Rocal i LL Calor

Uznana w świecie firma z ponad 30 letnim doświadczeniem. Od 4 lat firma przeżywa prawdziwy renesans, jest to związane z wprowadzeniem nowoczesnych form wzorniczych.

Za design nowych produktów odpowiada znany w Europie projektant Joan Gaspar, laureat wielu nagród branżowych, projektuje dla wielu znanych firm takich jak: Roca, Rocal, Sellex,

Daisalux Marset Iluminacion i wielu innych.

W LLCalor stworzono nową linię i nowy styl kominków, pieców wolnostojących, aby każdy mógł cieszyć się pięknem ognia przy stosunkowo niewysokim zaangażowaniu kapitału.

Historia firmy Rocal i LL Calor w Polsce

 • 2012 Wprowadzenie na rynek Polski nowoczesnych pieców kominkowych, wkładów i grilli marki Rocal oraz LLCalor.
 • 2013 Wprowadzenie do oferty Rocal serii pieców wiszących przystosowanych do nowoczesnych domów i apartamentów.
 • 2014 Rocal znacząco poszerza ofertę pieców wolnostojących. Z danych z Europy zachodniej wynika, że sprzedaż pieców  wolnostojących  na jej rynku wynosi 85%, a kominków 15%.
 • 2015 Rocal wprowadza pierwszy na rynku  piec Hebar łączący piekarnik, grill i tradycyjny piec grzewczy.
 • 2015 LLCalor wprowadza serię trójstronnych pieców LL15C.

Siedziba

BUDYNEK

Showroom

SZHOWROOM PIECE AF

SHOWROOM HISZPANY

Struktura firmy

 • Dariusz JaduszyńskiWłaściciel

  jaduszynski@worldflame.pl

 • Sekretariat/Obsługa biura

  +48 76 835 85 77
  biuro@worldflame.pl 

 • Opiekun Architektów

  +48 510 093 655
   architekt@worldflame.pl

 • Dział sprzedaży
  Hurt

  +48 510 093 656
    hurt@worldflame.pl

 • Dział sprzedaży
  Detal

  +48 730 001 003
    detal@worldflame.pl

 • Reklamacje

  +48 730 001 003
    reklamacje@worldflame.pl

Obsługiwane rynki

Firma Wordflame to nie tylko rynek Polski. Rysą charakterystyczną dla firmy stał się dynamiczny rozwój dystrybucji urządzeń Austroflamm oraz Rocal i LL-Calor także na rynki Europy wschodniej.
Będąc wyłącznym importerem produktów Austroflamm w Polsce, w 2010 roku pozyskaliśmy dla tej marki rynek litewski. Liczne spotkania, kontakty handlowe, prowadzone przez nas szkolenia produktowe oraz techniczne, zaowocowały powstaniem sprawnie działającej sieci handlowej, a popularność marki stale rośnie.

Od roku 2011 obsługujemy też rynek białoruski. Początek naszej współpracy wiąże się z marką Austroflamm. Dzięki podjętym przez nas działaniom (przede wszystkim szkoleniom produktowo-technicznym) austriackie urządzenia zdobyły tam duże uznanie. W ciągu kilku zaledwie miesięcy od nawiązania kontaktów handlowych na Białorusi, marka Austroflamm wyraźnie zaistniała na tym rynku i powstała silna sieć handlowa. Za naszym pośrednictwem Białoruś jest regularnie zaopatrywana w urządzenia, ale również w materiały budowlane i akumulacyjne austriackiego producenta. W wyniku dobrej współpracy i rosnącego wzajemnego zaufania od 2012r. dostarczamy na rynek białoruski również urządzenia hiszpańskich marek Rocal oraz LL-Calor i tak oto mamy wpływ na kształtowanie mentalności klienta białoruskiego poprzez otwieranie go na piece wolnostojące.

Dzięki naszym działaniom również rynek ukraiński dobrze zasymilował wysokiej jakości produkty Austroflamm (od 2011r.), a takżel Rocal oraz LL-Calor (2012r.) Prowadzone przez nas szkolenia produktowe, handlowe i techniczne (w Polsce, Ukrainie czy Austrii), zaowocowały powstaniem sprawnie działającej tam sieci handlowej oraz tym, że dystrybutorzy są wysoko cenionymi fachowcami zarówno w dziedzinie handlu, jak i montażu oraz serwisu tych urządzeń. Za naszym pośrednictwem rynek ukraiński co miesiąc jest zasilany kolejnymi dostawami produktów Austroflamm, Rocal i LL-Calor.